Vlajková loď HUAWEI Mate 10 Pro

Určite ste zaznamenali trend uplynulého roku, ktorým boli neustále zväčšujúce displeje a tenšie rámiky. Tento trend bude pokračovať aj v roku 2018. Nové technológie sa však neodzrkadlia iba na displejoch. Lepší výkon zariadení, kvalitnejšie fotoaparáty a mnohé ďalšie inovácie, očakávame už tento rok.

Značka Huawei už stihla priniesť na trh novinku a to rovno vlajkovú loď Huawei Mate 10 Pro. Prémiový dizajn sa prejavuje najmä na zadnej strane telefónu. Od konkurencie sa odlišuje atraktívnym pásikom v hornej časti, ktorý zastrešuje diódu blesku, duálnu kameru a IR snímač pre laserové zaostrovanie.
Na telefóne oceníte okrem skvelého dizajnu najmä hmotnosť. Napriek veľkému 6“ displeju a mimoriadnej batérii 4000 mAh disponuje hmotnosťou iba 178 gramov. Smartfón je odolný voči vode a prachu so štandardom IP67. Samozrejmosťou je aj ochranné sklo Gorilla Glass.

Ako iste viete Huawei je dlhodobo jednotkou vo funkčnosti skenera odtlačkov prstov. A potvrdilo sa to aj pri tomto modele. Extrémne rýchly, presný a spoľahlivý, tak ako sme pri tejto značke zvyknutý. Okrem odblokovania telefónu môžete pomocou skeneru odtlačkov prstov zabezpečiť aj špeciálny priečinok SEJF, ktorý bezpečne ukryje súkromné súbory. Zároveň sú doň ukryté mnohé šikovné funkcie, napríklad možnosti zodvihnutia hovoru, zastavenia budíka alebo zhotovenie fotografie.
Čo sa týka systému, Mate 10 Pro využíva najnovšiu mobilnú platformu Kirin 970, ktorá je naozaj mimoriadne výkonná a obsahuje dedikovaný čip pre umelú inteligenciu. Vďaka tomu ponúka systém používateľovi viac pohodlia a viac výkonu. Navyše je podporený 6GB operačnou pamäťou RAM.

Čo sa týka fotiek, Huawei Mate 10 Pro jednoznačne patrí medzi k unikátnym foto mobilom. Je jedno, či fotíte počas dňa alebo po západe slnka, výsledok je ohromujúci. Technológia duálnych fotoaparátov ponúka množstvo efektov, ako je rozmazané pozadie, široká clona, 3D panoráma a mnohé ďalšie. Všetky nastavenia fotoaparátu sú veľmi jednoduché a intuitívne.

Mimoriadne zaujímavou funkciou na telefóne je aj súčasne prevádzkovanie dvoch uživateľských kont. To sa určite hodí ak sa vaše dieťa zvykne hrať na vašom telefóne. Jednoducho mu vytvoríte samostatné konto s obľúbenými hrami a nemusíte sa viac báť, že vám niečo vymaže.
V tomto článku sú spomenuté iba niektoré z množstva benefitov tohto smartfónu. Ak ste nadšencom High-tech a fanúšikom značky Huawei, určite Huawei Mate 10 Pro odporúčame. Verte, nesklame 😉